Tomasz Janicki

Doradca podatkowy, Wspólnik |

tjanicki [a] axontax [d] pl

Tomasz Janicki

Założyciel i wspólnik Axon Tax. Doradca podatkowy wpisany na listę doradców podatkowych w Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Ukończył z wyróżnieniami zarówno prawo na Uniwersytecie Warszawskim jak również kierunek Finanse i Bankowość w Głównej Szkole Handlowej w Warszawie. Jest także absolwentem Szkoły Prawa Niemieckiego.

Posiada wszechstronną wiedzę oraz ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług doradztwa podatkowego dla klientów krajowych  i zagranicznych. Tomasz posiada również wieloletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa gospodarczego.

W latach 2004-2009 pracował w grupie bankowo-finansowej międzynarodowej firmy doradczej – ostatnio na stanowisku menadżera, realizując i koordynując w tym czasie szereg projektów – począwszy od bieżącego doradztwa po kompleksowe projekty restrukturyzacji banków i zakładów ubezpieczeń. Wcześniej Tomasz pracował m.in. w Ministerstwie Skarbu Państwa.

W swojej codziennej  pracy specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem: podatku VAT, podatków dochodowych oraz PCC, opodatkowania usług rynku nieruchomości, czy usług finansowych, podatkowych aspektów transakcji i restrukturyzacji, ulg, dotacji oraz  nowych technologii jak również podatków międzynarodowych i planowania podatkowego.

Posiada bogate doświadczenie w pozyskiwaniu środków z funduszy europejskich dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Prowadził liczne szkolenia, głównie dla działów księgowych, z zakresu podatku VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych.

Posiada znaczną wiedzę praktyczną o funkcjonowaniu wielu branż zdobytą nie tylko w trakcie świadczenia usług doradczych ale również podczas pełnienia obowiązków jako członek rad nadzorczych spółek akcyjnych, w tym notowanych na GPW.

Tomasz  był również  pełnomocnikiem przedsiębiorców w szeregu postępowań podatkowych i sądowych.

Tomasz został wybrany Najlepszym Doradcą Podatkowym 2011 r. w kategorii Podatki Dochodowe w rankingu Dziennika Gazeta Prawna

Posługuje się językiem angielskim oraz językiem niemieckim.