Aktualności

Podatki to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin prawa. Jest to możliwe dzięki ciągle postępującej wymianie informacji, poglądów i opinii. Świadomi tej okoliczności będziemy starać się przedstawić Państwu nasze opinie i poglądy jak również bieżące informacje dotyczące zagadnień, którymi zajmujemy się w naszej codziennej działalności. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi przez nas aktualnościami oraz informacjami dotyczącymi prawa podatkowego oraz naszej spółki.

Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie opodatkowania przychodów pracowników mobilnych
05.2015

Przychody pracowników mobilnych

Alert podatkowy

Pracownik, który wykonuje obowiązki służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, znajduje się w podróży służbowej.Pracownik, który wykonuje obowiązki służbowe (...)

03.2015

Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z ZEA

Aktualność

Ministerstwo Finansów opublikowało nowe informacje dotyczące protokołu zmieniającego Umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską a Zjednoczonymi Emiratami (...)

Cesja wierzytelności w zamian za zwolnienie z długu a konsekwencje w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych
12.2014

Cesja wierzytelności - zwolnienie z długu, a podatek

Aktualność

Umowa cesji wierzytelności została uregulowana w art. 509 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z brzmieniem tego przepisu, wierzyciel może przenieść wierzytelność na osobę trzecią (przelew), chyba (...)